Başarı Ödülü - XXII. Devlet Fotoğraf Yarışması Sergisi 2012

Buket Özatay, Lisani Otağ ve Nurperi Özgener’in fotoğrafları başarı ödülüne, Dolgun Dalgıçoğlu’nun fotoğrafı ise jüri özel ödülüne layık görüldü.

22’incisi gerçekleştirilen Devlet Fotoğraf Yarışması ve Sergisi’nin seçmeleri, önceden belirlenen seçici kurul tarafından, 3 Kasım Cumartesi günü Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Türkiye’den fotoğraf sanatçıları ve akademisyenler Merih Akoğul, Bekir Ormancı ve Yrd. Doç Dr. Şebnem Soygüder’den oluşan seçici kurulun yaptığı seçmeler sonucunda; Buket Özatay’ın “Devrimden Kalma”, Lisani Otağ’ın “Yaşamak Bir İnsan Gibi” ve Nurperi Özgener’in “Atalarından Beri Zeytin” isimli fotoğrafları başarı ödülüne, Dolgun Dalgıçoğlu’nun “Doğanın Mükemmelliği” isimli fotoğrafı ise jüri özel ödülüne layık bulundu.

54 fotoğraf sanatçısının 306 fotoğrafla katıldığı XXII. Devlet Fotoğraf Yarışması ve Sergisi’nin seçmeleri sonucunda 25 sanatçının 46 fotoğrafı sergilenmeye değer bulundu.

XXII. Devlet Fotoğraf Yarışması ve Sergisi’nin ödül töreni ve sergi açılışı 6 Aralık’ta Atatürk Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda yapılacak.  

BEING CUBAN - DEVRİMDEN KALMA

BEING CUBAN - DEVRİMDEN KALMA

2- IMG_2482.JPG

    

3- IMG_2500.JPG

            

1-20121206_192846.jpg